Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD'yi uyardı: Yapacağınız tek şey var...

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te konuşuyor. Erdoğan. Afrin'de bugüne kadar 2021 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. ABD'ye çağrı yapan Erdoğan, "Yapacağınız tek şey var FETO denin darbeciyi Türkiye'ye vermektir. Vermiyorsanız stratejik ortağına darbe yapanı orada saklıyorsan, o zaman kusura" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD'ye çağrı yaptı: Yapacağınız tek şey var...
 
 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti  Gaziantep 6. İl Kongresi'ne katıldı. Önce salon dışında toplanan binlerce kişiye seslenen Erdoğan, Afrin'e düzenlenen Zeytin Dalı harekatında 2021 teröristin etkisiz hale getirilidğini açıkladı. ABD'ye de çağrı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: "Biz Fırat Kalkanı Harekatı'nda bunu yaptık mı, Cerablus'ta yaptık mı, Rai'de, El Bab'da yaptık mı? Afrin'de de yapacağız, Münbiç'te de yapacağız, İblib'de de yapacağız. Sahiplerine teslim edeceğiz. Bizimle müttefikseniz müttefikliğinizin gereğini yapın, değilseniz onu söyleyin. 2021 terörist etkisiz hale getirildi. Biz Fırat Kalkanı Harekatı'nda bunu yaptık mı, Cerablus'ta yaptık mı, Rai'de, El Bab'da yaptık mı? Afrin'de de yapacağız, Münbiç'te de yapacağız, İblib'de de yapacağız. Sahiplerine teslim edeceğiz. Bizimle müttefikseniz müttefikliğinizin gereğini yapın, değilseniz onu söyleyin.

 

 

'ESED KATİLDİR' 

Şu anda Suriye'de eğer Esed'den bahsediliyorsa, Esed katildir. Zira, 1 milyona yakın vatandaşını öldüren bu değil mi? Kimyasal silahlarla, bunun yanında bütün konvansiyonel silahlarla kendi vatandaşını öldüren bu değil mi? Biz hiçbir zaman zalimlerle beraber olmadık. Zulmetmedik ve zulmedenlerle beraber olmadık. Şu anda da bunu yapıyoruz. Bugün biz Afrin'e gittiysek bunun için gidiyoruz, bunun için de devam edeceğiz. Bu ülkede, senin stratejik ortağına darbe yapanı orada saklıyorsan, kusura bakma. Benim milletime ben bunu anlatamam. Yapacağınız tek iş var, FETÖ denilen darbeciyi sizin bu ülkeye vermenizdir. Vermediğiniz sürece kusura bakma. Bu olağan kongremiz 6. olağan kongre. Gaziantep bizi bu yolda hiçbir zaman yalnız koymadı."

"SEFER GÖREV EMRİ ÇIKTIĞI ANDA YOLA ÇIKARIZ"

Daha sonra salona geçen Erdoğan kongerede konuşuyor. Salondan gelen reis bizi Afrin'e götür sloganlarına 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İhtiyaç olduğu anda, bizler emir komuta zinciri içinde, hiç endişe etmeyin, sefer görev emri çıktığı anda başta şahsım olmak üzere hep birlikte yola çıkarız" diye yanıt verdi. Erdoğan'ın konuşmasının ssatır başları şöyle:

Gaziantep 16 Nisan'da yüzde 62 ile Türkiye içinde 29. sırada yer aldı. Biz Gaziantep'i çok daha üst sıralarda görmek istiyoruz. 2019'da sanıkları patlatarak Türkiye genelinde rekor kıracağınıza inanıyorum. Bakalım Gaziantep buna hazır mı?